Poidełka dla gości czy wykorzystanie deszczówki w toaletach to przykłady rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju, stosowanych w obiektach konferencyjnych porozumienia Power of 4.

Porozumienie skupia 4 duże obiekty konferencyjne: Centrum Konferencyjne w Centrum Nauki Kopernik, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Lubelskie Centrum Konferencyjne i Europejskie Centrum Solidarności i daje możliwość szerszego dotarcia do klienta, wspólnych działań marketingowych i komunikacyjnych.

Najnowszą inicjatywą Power of 4 jest opracowanie kalkulatora śladu węglowego dla uczestników i organizatorów wydarzeń. Podczas sierpniowego spotkania w ICE Kraków przedstawiciele obiektów z Gdańska, Krakowa, Lublina i Warszawy opracowali wstępną koncepcję narzędzia, pozwalającego w prosty, intuicyjny sposób określić wpływ danego wydarzenia na środowisko.

Dane uzyskane w ten sposób będą także wykorzystywane do działań ograniczających marnowanie żywności, zużycie wody itp.

Zielony trend, czyli zaangażowanie przedstawicieli branży MICE w projekty zrównoważonego rozwoju coraz częściej jest istotnym kryterium wyboru danego obiektu, zwłaszcza przez partnerów korporacyjnych. Wiąże się to m.in. z przepisami UE, nakładającymi na przedsiębiorstwa obowiązek niefinansowego raportowania w zakresie ESG.