Jak się uczyć, to od najlepszych. A któż mógłby być lepszą inspiracją w temacie witraży, jeśli nie Stanisław Wyspiański? W sierpniu zapraszamy na dwa spotkania warsztatowe dla najmłodszych z twórczością krakowskiego artysty. Pierwsze z nich już 20 sierpnia w Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego pod hasłem „Wyspiański i witraże”.

 

 

20 oraz 27 sierpnia w Kraków Story odbędą się spotkania, których bohaterem będzie Stanisław Wyspiański. Minicykl warsztatów dla dzieci o krakowskich artystach dawnych i współczesnych to poszerzające wiedzę spotkania na temat różnych technik artystycznych. W trakcie pierwszych warsztatów zatytułowanych „Wyspiański i witraże” nie tylko zapoznamy się z twórczością słynnego młodopolskiego artysty, ale za pomocą folii czy kolorowych bibuł będziemy tworzyć swoje pierwsze witraże. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Stanisław Wyspiański był artystą tworzącym na wielu polach sztuki, ale kojarzy się przede wszystkim ze słynnym „Weselem”. Jego sława dopiero od niedawna stała się międzynarodowa, a duża w tym również zasługa jego witraży, w tym szczególnie witraży franciszkańskich, niezwykle chętnie oglądanych przez turystów zwiedzających centrum Krakowa. Miejsce warsztatów też nie jest przypadkowe. Kraków Story to concept store prezentujący twórczość lokalnych artystów i rzemieślników. Mieści się on w Pawilonie Wyspiańskiego, który powstał, aby móc zrealizować słynne projekty wawelskich witraży krakowskiego artysty.

 

Warsztaty „Wyspiański i witraże”, które odbędą się w Kraków Story, poprowadzi Agnieszka Mazur, absolwentka historii sztuki, a na co dzień storytellerka w Kraków Story. Agnieszka jest miłośniczką sztuki w teorii i w praktyce, nieustannie doszkala się w różnych nowych technikach artystycznych. Doświadczenie w zakresie animacji kultury zdobyła w trakcie pracy w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia (w Nowym Porcie, Gdańsk), tworząc wakacyjne półkolonie dla dzieci. Inspiracji szuka w naturze, pokonując górskie szlaki, a na co dzień spacerując krakowskimi ulicami, podziwiając architekturę i obserwując ludzi.

Warsztaty dla dzieci „Wyspiański i witraże”
20 sierpnia 2023 r., godz. 12.00
Wydarzenia dla dzieci w wieku 7-9 lat
Zapisy na wydarzenie: kontakt@krakowstory.pl (mail z tytułem „Wyspiański i witraże”)
Wstęp wolny