Wyspiański był artystą trudnym do zaszufladkowania. Dziś powiedzielibyśmy wręcz, że to twórca interdyscyplinarny. Dramaturg, poeta, malarz, architekt, ale także autor urzekających pasteli. To właśnie pastele będą bohaterami kolejnych warsztatów dla dzieci z Wyspiańskim w tle. Kolejna ich odsłona już 27 sierpnia w Kraków Story.

27 sierpnia w Kraków Story odbędzie się kolejne spotkanie dla najmłodszych, którego bohaterem będzie Stanisław Wyspiański. 20 sierpnia najmłodsi zmierzą się ze sztuką projektowania witraży, a już tydzień później będą mogli sprawdzić się w rysunku pastelami.

 

Minicykl warsztatów dla dzieci o krakowskich artystach dawnych i współczesnych to poszerzające wiedzę spotkania na temat różnych technik artystycznych. W trakcie pierwszych warsztatów zatytułowanych „Wyspiański i pastele” nie tylko zapoznamy się z twórczością słynnego młodopolskiego artysty, ale stworzymy swoje pastelowe dzieła w duchu samego mistrza Wyspiańskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

 

Stanisław Wyspiański był artystą tworzącym na wielu polach sztuki, ale kojarzy się przede wszystkim ze słynnym „Weselem”. Oprócz dramatów, obrazów czy projektów witraży ważną rolę w jego artystycznym życiu odgrywały pastele. Miejsce warsztatów też nie jest przypadkowe. Kraków Story to concept store prezentujący twórczość lokalnych artystów i rzemieślników. Mieści się on w Pawilonie Wyspiańskiego, który powstał, aby złożyć hołd artyście i móc zrealizować słynne projekty wawelskich witraży krakowskiego artysty.

Warsztaty „Wyspiański i pastele”, które odbędą się w Kraków Story, poprowadzi Agnieszka Mazur, absolwentka historii sztuki, a na co dzień storytellerka w Kraków Story. Agnieszka jest miłośniczką sztuki w teorii i w praktyce, nieustannie doszkala się w różnych nowych technikach artystycznych. Doświadczenie w zakresie animacji kultury zdobyła w trakcie pracy w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia (w Nowym Porcie, Gdańsk), tworząc wakacyjne półkolonie dla dzieci. Inspiracji szuka w naturze, pokonując górskie szlaki, a na co dzień spacerując krakowskimi ulicami, podziwiając architekturę i obserwując ludzi.

 

Warsztaty dla dzieci „Wyspiański i pastele”

27 sierpnia 2023 r., godz. 12.00

Wydarzenia dla dzieci w wieku 7-9 lat

Zapisy na wydarzenie: kontakt@krakowstory.pl (mail z tytułem „Wyspiański i witraże”)
Wstęp wolny