Grudzień to czas, kiedy myślimy o świętowaniu i prezentach. W Kraków Story myślimy o nich podwójnie, bo w grudniu obchodzimy pierwsze urodziny naszego concept store w Pawilonie Wyspiańskiego. Z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich odwiedzających Targi Lokalnych Rzemieślników.

 

 

Przez cały tydzień, od 11 do 15 grudnia w godz. 15-18  w holu Pawilonu Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2 będzie można spotkać się z lokalnymi rzemieślnikami, producentami i kuratorami. Każdy dzień poświęcamy innej sekcji Kraków Story, ale oczywiście cały nasz asortyment dostępny będzie cały czas. Tak samo jak nasze storytellerki i storytellerzy, którzy służą opowieściami i radą w zakupach i doborze prezentów z krakowską duszą.

Chcemy spędzić ten magiczny czas razem z naszymi lokalnymi artystami. Na co dzień eksponujemy ich małe dzieła, opowiadamy o ich tworzeniu, a jednocześnie wpływie na rozwój miasta. Teraz tę opowieść twórcy przekażą samodzielnie i będą nam towarzyszyć w Pawilonie Wyspiańskiego przez cały tydzień – zapowiada Izabela Błaszczyk, prezeska Kraków5020.

11.12 Poniedziałek – Kawa
W poniedziałki najważniejsza jest kawa – także w Kraków Story. Tego dnia rozmawiamy o kawie, degustujemy kawę i kupujemy kawę z krakowskich i małopolskich palarni. Przyjdź i posmakuj aromatycznych ziaren.

12.12 Wtorek – Smak
Tego dnia bądźcie gotowi na małopolskie smaki. Na przykład miód z pasieki Morawskich, który pozwoli nam wzmocnić odporność i osłodzi grudniowe ciemności. A może macie ochotę na rozgrzewającą zimową herbatę na bazie soku z tłoczni Maurera? Przyjdźcie, spróbujcie i upewnijcie się, że tych produktów nie zabraknie wśród prezentów dla waszych najbliższych.

13.12 Środa – Literatura i Muzyka

Środek tygodnia to czas, żeby trochę spoważnieć i porozmawiać np. o literaturze czy muzyce! Książka jest zawsze dobrym prezentem, a tego dnia pomoże wam ją wybrać kurator sekcji „Literatura” w Kraków Story, Łukasz Wojtusik. Naszym gościem w środę będzie także Szyszkodar, który zajmuje się ratowaniem książek i dawaniem im drugiego życia. Będziecie mogli wygrzebać sobie lekturę ze słynnego wózka Szyszkodara i spróbować jego kultowych ciastek. A na stołach będą czekać również pięknie zaprojektowane publikacje książkowe i płytowe Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

14.12 Czwartek – Lifestyle
W czwartek zapraszamy na pop-up, którego bohaterami będą szkło i ceramika. Ceramika z Lanckorony, broszki ze Żrem na Talerzach  i wyroby Krakowskiej Huty Szkła to przeboje Kraków Story, a tego dnia będziecie mogli porozmawiać z ich twórcami. Któż z nas nie jest ciekaw, jak powstają te piękne, finezyjne kształty wazonów czy broszek?

15.12 Piątek – Moda
W piątki myślimy już o przyjemnościach, zabawach, spotkaniach z przyjaciółmi. Ale czy na pewno mamy się w co ubrać? Zapraszamy do Kraków Story na spotkanie z krakowską modą i na pop-up z Polą Zag, autorką biżuterii. Będzie w czym wybierać!

Czas: 11-15 grudnia, godz. 15-18

Miejsce: Kraków Story, Pawilon Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2