Żeński kwartet LOR z Krakowa gra indie folk, choć ze słowa „folklor” dziewczyny wolały zostawić tylko tę drugą sylabę. Zespół tworzą Paulina Sumera, Julia Skiba, Julia Błachuta i Jagoda Kudlińska. Ich znakiem rozpoznawczym są poetyckie teksty i odwołania do słowiańszczyzny.

Dziewczyny z zespołu LOR poznały się w krakowskiej szkole muzycznej. Zadebiutowały jako nastolatki w 2015 roku. Ich pierwszy utwór „Windmill” zwrócił uwagę kilkuset tysięcy użytkowników YouTube’a, a także dziennikarzy i promotorów. Zespół występował na Open’erze, Spring Break czy OFF Festiwalu.

W ramach cyklu PLAY MUZYKA artystki rozmawiają z Piotrem Metzem o doświadczeniach tworzenia w Polsce i Londynie (gdzie kilka z nich studiuje) i rodzinnym Krakowie – Bardzo dużo zawdzięczamy edukacji w Krakowie, bez tego nie byłybyśmy w stanie wypłynąć – podkreśla Julia Błachuta. – Kraków nas przygotował na Londyn – dodaje Jagoda Kudlińska.

Artystki mówią także o pracy nad najnowszą płytą „Panny młode”, która opowiada o ich wkraczaniu w dorosłość, przyśpieszoną przez wydarzenia ostatnich miesięcy na świecie. Promujący płytę singiel „PAM PAM PAM” zespół zagrał na żywo w studiu PLAY KRAKÓW.

PLAY MUZYKA to cykl, którego gospodarzem jest dziennikarz muzyczny Piotr Metz. Gości w nim artystów związanych z Krakowem i z gwiazdy, które oczarowały krakowską publiczność – Jako krakowski niereformowalny patriota muzyczny uważam po pierwsze, że powstająca tu muza to inny stan umysłu, a po drugie, że najlepszy moment w historii polskiej muzyki popularnej i mniej popularnej to przełom lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych właśnie pod Wawelem. Profesor Krzysztof Penderecki. Demarczyk, Grechuta, Dżamble, Skaldowie, Zdrój Jana oraz Kurylewicz, Stańko, Seifert i Makowicz. Plus cała masa innych. Zapraszam na rozmowy z krakowskimi muzykami wszystkich pokoleń od Jana Kantego Pawluśkiewicza po debiutantkę Wiktorię Zwolińską. I wszystkich gatunków od jazzu po EDM i hip-hop.

Cykl PLAY MUZYKA tworzy nową opowieść o mieście, zgodnie ze strategią komunikacji marki miasta.

Materiał dostępny na www.playkrakow.com od godz. 13.00 5.07.2023 roku.