Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit to wyjątkowe w tej części świata wydarzenie – to jedyny w swoim rodzaju kongres ekonomiczny, w którego ramach udowadniamy, że biznes i gospodarka nie tylko mogą, ale powinny opierać się na wartościach społecznych.

Wyróżnikiem szczytu jest własna, jedyna w swoim rodzaju filozofia Open Eyes mówiąca o konieczności budowania odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego, wymagającego odpowiedzialności również od biznesu i administracji. Obrazujemy realne korzyści dla ludzi oraz środowiska, które niesie ze sobą stawianie na zrównoważony rozwój, pochylanie się nad potrzebami społecznymi, wcielanie zmian oraz wprowadzanie innowacji.
W 2022 już po raz siódmy będziemy rozmawiać o ekonomii wartości i o działalności gospodarczej, w której wartości nie są jedynie ozdobnikiem czy dodatkiem, ale stanowią fundament i busolę działań biznesowych i wyborów konsumenckich.
OEES 7 odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2022 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, ale i online na specjalnej platformie streamingowej live.oees.pl. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja GAP, a Kraków5020 jest partnerem projektu.

W tym roku głównym tematem naszych zainteresowań będzie wiarygodność ekonomiczna państwa i przedsiębiorstw oraz jej wpływ na gospodarkę. Podejmiemy kwestię praw człowieka w biznesie, przyglądając się bliżej potrzebom pracowników, jakie uwydatniła pandemia Covid-19 oraz zastanowimy się nad tym, jak budować i wzmacniać pozytywne employee experience w środowisku pracy. Będziemy nadal dyskutować o społecznym i instytucjonalnym wymiarze regeneracji miast wobec wyzwań klimatycznych oraz o tym jak powinny wyglądać miasta przyjazne dla osób młodych i seniorów. Zajmiemy się także pojęciami „design-thinking” i ko-kreacji w tworzeniu usług publicznych i empatycznych organizacji. Omówimy szczegółowo aspekty finansowania Zielonego Ładu (Green Deal) i zmierzymy się z zagrożeniami jakie niesie za sobą jego wprowadzenie oraz jego brak. Oczywiście nie zabraknie niezwykle istotnego tematu naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. W ścieżce specjalnej Open Eyes to Ukraine wraz z ukraińskimi autorytetami rozmawiać będziemy o wyzwaniach stojących przed Ukrainą i Europą Środkowo-Wschodnią w kwestii przywrócenia ładu międzynarodowego. Zastanowimy się nad tym jak skutecznie zaradzić bieżącym problemom w wymiarze gospodarczym, społecznym i kulturalnym.