Jaka jest prawdziwa historia hejnału? Gdzie w Krakowie leży Florencja? Skąd wziął się krakowski obwarzanek? Kraków kryje w sobie wiele opowieści, które odkrywamy wspólnie z InfoKraków! Zachęcamy do spaceru wokół Plant i wypatrywania ciekawostek w ramach kampanii „Odkrywamy co nieznane”. A może nurtują Was jakieś inne pytania związane z miastem? Zajrzycie do jednego z punktów InfoKraków, gdzie czekają na Was najlepsze historie o Krakowie.

Kraków to księga historii czekających na odkrycie, historii, które często wymykają się utartym ścieżkom wyszukiwarek online. Kampania „Odkrywamy co nieznane” ma na celu ożywienie doświadczenia związanego z eksplorowaniem miasta poprzez pokazanie turystom nieoczywistych, i nieodkrytych opowieści. Dziewięć historii ulokowanych w przestrzeni miejskiej na krakowskich Plantach, to sposób na zainteresowanie polskich i zagranicznych turystów do odwiedzenia punktów InfoKraków, gdzie uzyskają więcej szczegółów.

Sieć InfoKraków została utworzona w 2004 roku, a od 2022 roku działa w ramach struktury organizacyjnej Kraków5020 sp. z o.o. Głównym celem jest prowadzenie całościowego, zintegrowanego systemu informacji turystycznej i kulturalnej.

Sieć oferuje kompleksowe usługi zarówno dla turystów krajowych i zagranicznych, jak i dla mieszkańców Krakowa. Prowadzi przy tym działalność gospodarczą celem częściowego samofinansowania.

W InfoKraków zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra pracowników, z których część posiada licencję przewodnika miejskiego po Krakowie. W punktach InfoKraków każdy odwiedzający uzyska informację (w języku polskim i angielskim) na temat atrakcji turystycznych Krakowa i Małopolski, najciekawszych i aktualnych wydarzeń kulturalnych, artystycznych. Na wyposażeniu każdego oddziału znajdują się mapki, broszury, bilety oraz regionalne produkty z asortymentu Kraków Story.