Już 17 czerwca spotykamy się kolejny raz, aby razem spędzić Po\wolną Sobotę; pobyć, pooddychać, poprzyglądać się sobie, dowiedzieć się więcej i poznać nowe. Na ostatniej przed wakacjami Po\wolnej Sobocie porozmawiamy o ogrodnictwie przyjaznym dla środowiska, a z Wojciechem Nowickim czule spojrzymy na domowe archiwa. W trakcie Po\wolnej Soboty odbędzie się także spotkanie i warsztaty z Basią Budniak, relaksacyjne zajęcia oddechowe w ramach po\wolnej pobudki oraz wieczorny po\relaks. Organizatorem wydarzenia jest Kraków5020, a partnerem KBF. 

Po\wolną sobotę rozpoczniemy już 9.00 po\wolną pobudką, którą poprowadzi Katarzyna Kachel. Jak sama o sobie mówi: jestem kobietą, trenerką oddechu transmodalnego w Instytucie Oddechu Michała Godlewskiego, pisarką, opowiadaczką historii, bodyworkerką. Oddycham, słucham, widzę, kocham, czuję i ciekawię się człowiekiem na różnych jego poziomach i zakrętach; w jego miękkościach, radościach, zmrożeniach i bliznach. Katarzyna na początek Po\wolnej Soboty poprowadzi „Ciałooddychanie”, czyli relaksacyjne zajęcia oddechowe. Większość zajęć będzie odbywać się na leżąco, dlatego zachęcamy do wzięcia kocyków lub chust, którymi będzie można się okryć.

O 11.00, przy po\rannej kawie, porozmawiamy natomiast o zielnikach, ziołach, badylach i roślinach. Spotkamy się z trójką gości, dla których wszystkie te elementy są w życiu niezwykle ważne. Bettina Bereś, artystka, tworzy w MuFo Strzelnica, z inspiracji min. Moniki Kozień „Projekt zielnik”. Monika, inspiratorka tego projektu opiekuje się zatopioną w zieleni strzelnicą, ucząc ludzi uważności nie tylko na fotografię, lecz też na otaczające ich życie. Trzecim gościem będzie Marek Styczyński, autor wydanej właśnie książki „Ogrodnictwo na trudne czasy. Ćwiczenia z permakultury w Europie Środkowej”. Wspomniana pozycja to świetne wprowadzenie w ogrodnictwo przyjazne dla środowiska, otoczenia, przyrody, wspierające bioróżnorodność, ale i niezależność.

Po\wolne popołudnie rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 14.00. Tym razem porozmawiamy z Wojciechem Nowickim o tym, co nam daje zachowywanie pamięci w formie zdjęć. Wojciech Nowicki jest pisarzem, kuratorem wystaw fotograficznych i recenzentem kulinarnym. Partnerem rozmowy Czułe spojrzenie na domowe archiwa będzie Fundacja Sztuk Wizualnych, organizator Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Na po\wolną rozmowę godz. 17.00 zaprasza z kolei Basia Budniak, artystka i fotografka, która poprowadzi spotkanie i warsztaty Jak zadbać o własną historię zapisaną w fotografii rodzinnej?

Tematem przewodnim spotkania i warsztatów będą własne fotografie rodzinne, prywatne, te, które robimy telefonem, zapisujemy na piętrzących się w szufladach dyskach. To warsztat o tym, jak dbać o własną opowieść zapisaną w obrazach i jak ją tworzyć, żeby była czytelna w czasie szybko zmieniających się technologii. Na spotkanie można zabrać ze sobą telefon, dysk lub komputer, na których przechowujecie zdjęcia, jak również zdjęcia z rodzinnego albumu, które wykorzystamy na warsztatach. Partnerem warsztatu jest Fundacja Sztuk Wizualnych, organizator Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Godzina 19.00 to tradycyjny już Po\relaks, który tym razem poprowadzi Karolina Turek. Karolina jest instruktorką jogi, której ideą jest przekazywanie pasji do jogi i tańca innym, inspirowanie kobiet do dbania o siebie i bycia dla siebie dobrą. Karolina przeprowadzi dla Was sesje w stylu Jogi Vinyasy Slow, łącząc proste asany w powolnym płynnym ruchu, z rytmem wyznaczającym tempo poprzez oddech.

Kuratorką Po\wolnej Soboty jest Aga Kozak, nauczycielka dobrego życia, mentorka, dziennikarka, trenerka rozwoju osobistego.

Wejściówki na panele o 11.00, 14.00 i 17.00 są bezpłatne. Dostępne będą od 12 czerwca od godz. 12.00 na kbf: bilety oraz stacjonarnie w Kraków Story (Pawilon Wyspiańskiego) w godz. 10.00-18.00.
Bilety na warsztaty (9.00 i 19.00), w cenie 10 zł, dostępne będą w Kraków Story (Pawilon Wyspiańskiego) w tym samym terminie.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc (zwłaszcza na po\wolną pobudkę i po\relaks) jedna osoba może pobrać tylko jedną wejściówkę. W przypadku, gdyby okazało się, że jednak nie możesz być z nami BARDZO PROSIMY o sygnał – lista oczekujących zwykle jest długa i natychmiast Twoja wejściówka trafi w czyjeś szczęśliwe ręce!

Organizatorem wydarzenia jest Kraków5020, a partnerem KBF.