Zapraszamy na Niedzielne Story, czyli kolejną odsłonę cyklu spotkań odbywających się w Pawilonie Wyspiańskiego. Już 26-ego marca o godz. 11:00 w Kraków Story odbędą się warsztaty, na których podarujemy swoim ubraniom nowe życie. Warsztaty prowadzone będą przez Pat Guzik, kuratorkę sekcji moda w Kraków Story. 

Rocznie na świecie kupujemy około 56 ton ubrań. Co roku w Polsce wyrzucanych jest ok 2,5 ton odpadów tekstylnych, z czego połowa nie nadaje się do recyklingu. Kupujemy coraz więcej i wrzucamy coraz więcej. Dane wskazują, że na poziomie globalnym aż ok. 87% procent odpadów tekstylnych zamiast do ponownego użycia trafia na wysypiska odpadów lub do spalarni. Tymczasem 60% ubrań można ponownie wykorzystać, a ok 35% przetworzyć lub przekształcić.

26-ego marca spotkamy się w Pawilonie Wyspiańskiego, aby porozmawiać o zrównoważonej modzie, projektowaniu w duchu slow i modzie cyrkularnej. Dzięki Pat Guzik dowiemy się na czym polega rekonstrukcja, upcycling i zero waste oraz jak pozytywnie wpłynąć na przemysł modowy i jednocześnie przedłużyć cykl życia swoich ubrań. Podczas warsztatów będziemy uczyć się techniki termotransferu oraz podstaw haftu. Dzięki nim, samodzielnie i w kreatywny sposób, tchniemy nowe życie w stare ubrania!

Każdy z uczestników zostanie wyposażony w zestaw do haftowania, co pozwoli wybrać swój wyjątkowy wzór do haftu i termotransferu. Zabierzcie ze sobą zniszczone lub uszkodzone (plamy, dziury itd.) ubranie bawełniane, a razem z Pat naprawimy je w kreatywny sposób!

Pamiętaj – małe kroki robią dużą różnicę!

Zapisy na warsztaty ruszają 20-ego marca o godz. 11:00. Jak się zapisać?

  • Napisz do nas na adres: kontakt@krakowstory.pl, w tytule wiadomości wpisując:  “Drugie życie ubrań”.
  • W treści maila podaj imię i nazwisko.
  • Otrzymasz potwierdzenie mailowe!
  • Jesteś zapisany/a!


Ważne:
W jednym mailu można zapisać jedną osobę.
Decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona.
Jeśli nie uda Ci się zapisać wpiszemy Cię na listę rezerwową i jak tylko zwolni się miejsce, otrzymasz informację.

Pat Guzik
Przypadek Pat to historia o tym, że slow jest great a cierpliwość popłaca. Jako absolwentka filozofii na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym i Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Pat szukała swojej drogi w tętniących życiem Hong Kongu i Los Angeles, by po odniesieniu pierwszych dużych sukcesów wrócić do Krakowa i tu kontynuować karierę. Światowe doświadczenie i inspiracje łączy ze społeczną odpowiedzialnością – bazuje na lokalnych tkaninach, współpracuje z miejscowymi szwalniami, nie korzysta ze skór i futer, projektuje tak, by maksymalnie wykorzystać materiały. Podobno wypoczywa tak, jak tworzy, w duchu eko  i slow – chcieliśmy to potwierdzić, ale na wsi nigdy nie odbiera telefonu. I tak trzeba żyć – i tworzyć!

Warsztaty odbędą się 26-ego marca w Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych 2 o godz. 11:00. Wydarzenie jest bezpłatne, a zapisy na wydarzenie ruszą 20-ego marca.
Na wszystkie wydarzenia do Kraków Story zapraszają miasto Kraków i Kraków5020.