Centrum Kongresowe ICE Kraków kończy dziewiąty rok funkcjonowania. W tym czasie stało się nie tylko europejskim liderem w organizacji kongresów i wydarzeń kulturalnych, ale również miejscem spotkań najważniejszych osobistości, artystów i ekspertów zarówno z Polski, jak i zza granicy.

Zaledwie w tym roku obiekt gościł takie gwiazdy jak: Sanah, Grzegorz Turnau, Lady Pank, Dawid Podsiadło, Marcus Miller, Peter Bence, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Maryla Rodowicz czy Leszek Możdżer. Na tym lista najważniejszych gości jeszcze się nie kończy. Na scenie ICE Kraków stanęli również liczni prelegenci i uczestnicy konferencji oraz kongresów, m.in. Mark Brzeziński, Anders Fogh Rasmussen, Adam Rotfeld, Agnieszka Radwańska, Rafał Brzoska, Rafał Sonik, Krzysztof Zanussi, rektorzy polskich uczelni i rzesza światowych specjalistów z zakresu szeroko pojętej medycyny, sztucznej inteligencji, technologii oraz innych dziedzin.

Aktywne wspieranie branży MICE i odpowiedzialny rozwój
ICE Kraków to również blisko dekada angażowania lokalnych przedstawicieli branży MICE w rozwój nowych modeli biznesowych, zarządzanie ryzykiem, wprowadzaniem innowacji i wzajemnego wsparcia. Ostatnio Centrum Kongresowe ICE Kraków zainicjowało nowy etap w dążeniu do odpowiedzialnego rozwoju, decydując się na podpisanie listu intencyjnego pomiędzy prezeską spółki Kraków5020 – operatorem ICE Kraków Congress Centre – Izabelą Błaszczyk, wiceprezeską Paulą Fanderowską i Carbon Footprint Foundation. Efektem tych działań będzie stworzenie własnej polityki ESG.

„Nie możemy czekać na rozwój sytuacji z założonymi rękami. Czytamy raporty, podglądamy najlepsze rozwiązania i chcemy je wdrażać dla siebie. ICE Kraków Congress Centre w ciągu 9 lat istnienia odwiedziło ponad 1,5 mln gości z całego świata. Pytają, jak mogą przyczynić się do dbania o ekologię, społeczeństwo i otoczenie. Na podstawie polityki ESG dla Centrum Kongresowego będziemy mogli wdrożyć najlepsze rozwiązania” – podkreśla Izabela Błaszczyk, prezeska spółki Kraków5020.

Nagrody i wyróżnienia – kolejny rozdział sukcesu
W lutym bieżącego roku ICE Kraków zdobyło również 1. miejsce za najlepiej zarządzane Centrum Kongresowe w Europie Środkowo-Wschodniej w konkursie Meeting Star Awards. To kolejne wyróżnienie w bogatym portfolio, które obejmuje m.in. Meetings Star Award (za rok 2015 i 2016), A’Design Award (2015), The Plan Award (2015), Gold Meetings Star (2019, 2020, 2021) i MP Power Award (2014, 2017, 2020, 2021), ICCA Best Marketing Award (2021). Jak podkreśla Izabela Błaszczyk, prezeska Kraków5020, operatora obiektu: „Nagroda dla ICE Kraków jest nagrodą dla nas wszystkich”. To nie tylko słowa, lecz rezultat dziewięcioletniej pasji i zaangażowania.

– – –
Kraków5020 jest miejską spółką powołaną przez Radę Miasta Krakowa, która zajmuje się budowaniem i zarządzaniem wizerunkiem miasta oraz jego promocją we współpracy z licznymi partnerami. Głównym zadaniem jest wzmacnianie marki Krakowa jako nowoczesnej europejskiej metropolii, atrakcyjnej, otwartej i tolerancyjnej; miasta światowego dziedzictwa kulturowego i prężnego ośrodka akademickiego. Spółka odpowiada m.in. za: Centrum Kongresowe ICE Kraków i zlokalizowane w nim studio hybrydowe, miejską platformę VOD PLAY KRAKÓW, projekty: Kraków Network i Power of 4, cykl ICE Classic i Dzień dobry ICE Kraków, Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego oraz Oficjalną Sieć Informacji Miejskiej InfoKraków.