W dniu 18 listopada 2023 roku w Dzień Dziedzictwa Akademickiego w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie odbędzie się wydarzenie łączące rozrywkę, wiedzę oraz gry planszowe w jedną fascynującą całość. Spółka Kraków5020 we współpracy z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wspólnej rozgrywki w limitowaną grę planszową o Uniwersytecie Jagiellońskim, promującą Kraków oraz środowisko akademickie – „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet”.  

 

Opowieści, które przeszły do historii
„Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet” to nie tylko gra planszowa, to także opowieść o Krakowie, wybitnych uczonych z przełomu XV i XVI stulecia, obyczajach średniowiecznego środowiska akademickiego oraz licznych ciekawostkach na temat krakowskiego uniwersytetu. Uczestnicy będą mieli okazję przenieść się sześć wieków wstecz do średniowiecznego Krakowa, wcielić w jedną z historycznych postaci, a następnie zbudować najstarszy polski uniwersytet. Pierwszy z graczy, który utworzy wszystkie wydziały – sztuk wyzwolonych, medycyny, prawa i teologii – wygrywa!

Jak grać?
Pierwszy etap wydarzenia będzie poświęcony wprowadzeniu do świata gry planszowej „Gaudeamus”. To doskonała okazja, by poznać i zrozumieć zasady, a następnie spróbować swoich sił w turnieju. W drugiej części spotkania, uczestnicy będą mieli do dyspozycji cztery stoliki z grą autorstwa pracowników UJ. To właśnie przy tych stolikach wyłoniona zostanie finałowa czwórka, która zmierzy się w emocjonującym finale.

Quiz wiedzy o UJ
Pomiędzy półfinałami a finałem odbędzie się quiz wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. To wyzwanie dla tych, którzy chcieliby przetestować swoją wiedzę i dowiedzieć się więcej o tej prestiżowej uczelni.

 

Oficjalne rozgrywki odbędą się w godzinach 11:00 – 14:00, jednak gry będą udostępnione dla odwiedzających Pawilon Wyspiańskiego przez cały dzień. Ze względu na ogromne zainteresowanie grą „Gaudeamus!” w momencie jej premiery, nakład gry został bardzo szybko wyczerpany. Wydarzenie stanowi więc doskonałą okazję dla wszystkich, którzy niecierpliwie oczekują jej dodruku. Gra ponownie trafi do sprzedaży już w grudniu bieżącego roku.

Aby zgłosić się do turnieju „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet” należy wysłać wiadomość e-mail na adres: kontakt@krakowstory.pl dodając w tytule „Turniej Gaudeamus”.

——
Kraków5020 jest miejską spółką powołaną przez Radę Miasta Krakowa, która zajmuje się budowaniem i zarządzaniem wizerunkiem miasta oraz jego promocją we współpracy z licznymi partnerami. Głównym zadaniem jest wzmacnianie marki Krakowa jako nowoczesnej europejskiej metropolii, atrakcyjnej, otwartej i tolerancyjnej; miasta światowego dziedzictwa kulturowego i prężnego ośrodka akademickiego. Spółka odpowiada m.in. za: Centrum Kongresowe ICE Kraków i zlokalizowane w nim studio hybrydowe, miejską platformę VOD PLAY KRAKÓW, projekty: Kraków Network i Power of 4, cykl ICE Classic i Dzień dobry ICE Kraków, Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego oraz Oficjalną Sieć Informacji Miejskiej InfoKraków.