W połowie czerwca firma Gamescape rozpoczęła współpracę z InfoKrakow – odpowiedzialnym za  informację turystyczną i kulturalną w Krakowie. Operatorem punktów informacji jest miejska spółka Kraków5020.

 

 

Dobra praktyka współpracy

Celem porozumienia jest współdziałanie w obszarze budowania i promowania oferty turystyczno-rozrywkowej Krakowa. Kooperacja Gamescape i InfoKrakow jest modelowym przykładem dobrych praktyk, wymiany wiedzy i wspierania przedsiębiorczości w ramach platformy Krakow Network – inicjatywy zrzeszającej instytucje, przedstawicieli podmiotów z branży MICE i przedsiębiorców Małopolski związanych z turystyką, sektorem incentive i rozrywką.

Od dawna poszukiwałyśmy możliwości dotarcia do potencjalnych klientów w przestrzeni miejskiej Krakowa. Dzięki zaangażowaniu w działania w ramach platformy Krakow Network mogliśmy zbudować porozumienie z InfoKraków – operatorem największej i najbardziej rozpoznawalnej w przestrzeni miasta sieci punktów informacyjnych dla turystów krajowych i zagranicznych. W ten sposób stworzyliśmy rozwiązanie zwiększające zasięg i dostępność naszych usług, a dodatkowo przestrzeń do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi przedsiębiorcami”.  – powiedziała Elżbieta Zwolak, współwłaścicielka Gamescape.

Rezerwacje i bilety w punktach InfoKrakow

W punktach informacji turystycznej będzie można zapoznać się z ofertą Gamescape, wykupić bilety do stacjonarnych pokoi zagadek czy też zrobić rezerwację na jedną z 5 gier miejskich po Krakowie. Sprzedaż biletów i rezerwacji będzie prowadzona za pośrednictwem punktów InfoKrakow w następujących lokalizacjach:

  • InfoKraków ul. Powiśle 11
  • InfoKraków ul. św. Jana 2
  • InfoKraków ul. Szpitalna 25
  • InfoKraków ul. Józefa 7
  • InfoKraków Sukiennice
  • InfoKraków os. Zgody 7
  • InfoKraków Pawilon Wyspiańskiego (concept store Kraków Story).

*************

Sieć InfoKraków została utworzona w 2004 roku, a od 2022 roku działa w ramach struktury organizacyjnej Kraków5020. Głównym celem jest prowadzenie całościowego, zintegrowanego systemu informacji turystycznej i kulturalnej. Sieć oferuje kompleksowe usługi zarówno dla turystów krajowych i zagranicznych, jak i dla mieszkańców Krakowa. Prowadzi przy tym działalność gospodarczą celem częściowego samofinansowania. Więcej na: www.infokrakow.pl

*************

Gamescape powstała w 2015 roku w Krakowie. Jej misją jest łączenie edukacji i zabawy w wyzwalaniu talentów i potencjałów, integrowanie zespołów poprzez aktywację współpracy, wykorzystania logicznego myślenia i działania pod presją czasu. Jest jedną z największych firm w branży escape room w kraju, jedną z najstarszych w Krakowie. Od ponad 8 lat zespół Gamescape projektuje i tworzy gry miejskie, obiektowe i rozrywkę w stylu escape rooms w wersji pozytywnej – Adventure Rooms – stacjonarnie, mobilnie i online, dla klienta indywidualnego i grup zorganizowanych.

Grywalizacja, fabularny suspens i nowoczesna technologia rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) to stałe elementy oferowanych wrażeń. Twórcy Gamescape mają na koncie ponad 14 wybudowanych pokoi zagadek, ponad 270 przeprowadzonych gier miejskich, a z ich oferty skorzystało już 25 tyś. osób. Gamescape jest współautorem m.in. „Filharmonia Escape Room” – prestiżowego projektu organizowanego dla Filharmonii Krakowskiej, a także laureatem projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Galeria Marzeń – zagrajwsztuke.pl. Więcej informacji na temat Gamescape na stronie www.gamescape.pl