Ruchome zabawki, choinkowe ozdoby, witraże i świąteczne skarpety, a także lasy w słoikach i roślinne kartki artystyczne – Fabryka Prezentów zaprasza dzieci i dorosłych na twórcze spędzenie grudniowego weekendu podczas warsztatów w Aptece Designu i Centrum Kongresowym ICE Kraków. 9 i 10 grudnia pomocnicy Świętego Mikołaja stworzą prawdziwe cudeńka, które na pewno zaskoczą każdą obdarowaną osobę. Dzień wcześniej, 8 grudnia, zziębnięci mali wędrowcy zostaną poczęstowani gorącą czekoladą w Pałacu Potockich podczas wydarzenia świąteczne miasteczko Homli.

Fabryka Prezentów 2023

Kto z nas nie marzył kiedyś o tym, by zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja? Teraz każdy będzie miał taką okazję – niezależnie od metryki!

Dwudniowe świąteczne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych przybliżą tematykę tradycji ludowych, rękodzielniczych i świątecznych, będą również okazją do spędzenia czasu z najbliższymi. Podczas zajęć, których uczestnicy sami wykonają świąteczne prezenty, organizatorzy zachęcą do poszukiwania, odkrywania i utrwalania lokalnych tradycji oraz poszerzania wiedzy o designie i kulturze naszej „małej ojczyzny”.

Każde warsztaty będą podzielone na dwie części: teoretyczną, w której instruktorzy opowiedzą o danej dziedzinie twórczości, tradycjach czy rękodzielnictwie, oraz praktyczną, w której uczestnicy pod okiem prowadzących będą mogli wykonać oryginalne świąteczne prezenty.

Gorąca czekolada w Pałacu Potockich

W piątek 8 grudnia o godzinie 16:00 Święty Mikołaj zaparkuje swoim czerwonym garbusem w Świątecznym Miasteczku HOMLA w Pałacu Potockich. Gorąca czekolada, świąteczne przysmaki, fabryka cukierków i… prezenty.
Szczegóły i trasę Mikołaja w garbusie można znaleźć na Facebooku HOMLA. 

Rodzinna Fabryka Prezentów

9 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków w godzinach 10.00–14.30 najmłodsi będą mieli szansę nauczyć się wykonywać oryginalne i wartościowe bożonarodzeniowe ozdoby i prezenty. Maluchy od czwartego roku życia podczas warsztatów stolarskich stworzą ozdoby na desce, a na kolejnych zajęciach – naturalne świece i zimowy las w słoiku. Nieco starsi, bo minimum siedmioletni artyści i artystki zajmą się makramowymi ozdobami na świąteczne drzewko, a podczas warsztatów krawieckich poszukają sposobu na idealną… skarpetę na choinkę! Dla wielbicieli kunsztu Stanisława Wyspiańskiego zaplanowano zajęcia z tworzenia idealnych kolorowych witraży w klimacie świątecznym.

Za udział w każdym z warsztatów obowiązuje opłata 15 zł od uczestnika (za dziecko).

Wejściówki można będzie pobrać i opłacić na stronie kbfbilety.krakow.pl od 29 listopada 2023 roku od godziny 14.00.

Współorganizatorem wydarzenia jest Spółka Kraków 5020, operator Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Designerska Fabryka Prezentów dla młodzieży i dorosłych

Nie tylko dzieci lubią tworzyć w przedświątecznej atmosferze, dlatego już w niedzielę 10 grudnia w Aptece Designu dorośli i młodzież (wiek 16+) będą mogli spróbować swoich sił w wyrabianiu m.in. aromatycznych, musujących kul do kąpieli czy choinkowych kolczyków, które zachwycą każdego podczas spotkań przy świątecznym stole. W programie nie mogło zabraknąć zajęć z Kasią Sosenko, których uczestnicy wykonają najprawdziwsze ruchome zabawki, a podczas warsztatów rękodzielniczych poznają technikę monotypii, czyli wydruku pojedynczych artystycznych odbitek. Efektem zajęć będą drukowane roślinne pocztówki. Warsztaty odbędą się w godzinach 15.30–18.00.

Za udział w każdym z warsztatów obowiązuje opłata 15 zł od uczestnika.

Wejściówki można będzie pobrać i opłacić na stronie kbfbilety.krakow.pl od 29 listopada 2023 od godziny 14.00.

Na warsztaty w Aptece Designu można przyjść z dzieckiem, ponieważ w czasie ich trwania dla najmłodszych w czytelni Apteki zostaną zorganizowane zajęcia, które poprowadzą edukatorzy z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie.

 

Pełny program wszystkich warsztatów można znaleźć tutaj: https://kidsinkrakow.pl/51324-krakow-fabryka-prezentow-2023

Wydarzenie na Facebooku

Śledź Wesołą na Instagramie: https://www.instagram.com/wesola.krakow/

Partnerem całego wydarzenia jest Homla.

Organizatorzy: Miasto Kraków, KBF, Kids in Kraków