Jesteś artystą, rzemieślnikiem, wytwarzasz wyjątkowe produkty? Dołącz do naszej opowieści o Krakowie. Kraków Story to miejsce spotkań z kulturą lokalną. Tu prezentowane są krakowskie produkty oraz historie ich, a także ich producentów. Od 22 lutego do 14 marca trwa nabór na twórców, którzy chcą zaprezentować oraz sprzedawać swoje wyroby w wyjątkowym krakowskim concept store.

W Kraków Story wierzymy, że każdy produkt ma swoją historię, a każda historia zasługuje na to, by zostać opowiedziana. W otwartym w 2022 roku Kraków Story znalazły się wyroby podzielone na sekcje tematyczne, takie jak lifestyle, moda, smak, literatura i muzyka. W Kraków Story można było lub wciąż można znaleźć prace znanych, krakowskich twórców – m.in. ubrania od Pat Guzik czy Antoniny Kondrat, prace Mateusza Kołka, autorską biżuterię z Todoro, unikatowe wyroby z Krakowskiej Huty Szkła, związaną z Krakowem literaturę, a nawet miód z pobliskich ekologicznych pasiek Morawskich, czy kawę z krakowskich palarni.

Kraków Story to także miejsce spotkań i licznych warsztatów, gdzie twórcy związani z Krakowem zdradzają tajniki swojej pracy oraz przywracają blask dawnym, ale i tym nowym rzemiosłom, zawodom i przedmiotom. Od momentu otwarcia w Kraków Story odbyło się ponad 20 warsztatów i autorskich spotkań.

Open call w Kraków Story skierowany jest do lokalnych twórców i rzemieślników, którzy chcą prezentować i sprzedawać swoje produkty w pierwszym miejskim concept store. Ważnym kryterium w naborze jest nie tylko jakość produktów, ale także miejsce ich wytwarzania (Małopolska) oraz idee etycznego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Nabór trwa od 22 lutego do 14 marca, a regulamin naboru oraz wszystkie niezbędne informacje można znaleźć pod tym linkiem.

Kraków5020 jest miejską spółką powołaną przez Radę Miasta Krakowa, która zajmuje się budowaniem i zarządzaniem wizerunkiem miasta oraz jego promocją we współpracy z licznymi partnerami. Głównym zadaniem jest wzmacnianie marki Krakowa, jako nowoczesnej europejskiej metropolii, atrakcyjnej, otwartej i tolerancyjnej; miasta światowego dziedzictwa kulturowego i prężnego ośrodka akademickiego. Spółka odpowiada m.in. za: Centrum Kongresowe ICE Kraków i zlokalizowane w nim studio hybrydowe, miejską platformę VOD PLAY KRAKÓW, projekty: Kraków Network i Power of 4, cykl ICE Classic i Dzień dobry ICE Kraków, Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego oraz Oficjalną Sieć Informacji Miejskiej InfoKraków