19 listopada zapraszamy do Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego na Chlebowe Story – warsztaty ze Świeżo Upieczoną. Podczas kolejnego spotkania z serii “Niedzielne Story” zgłębimy tajniki piekarstwa, spróbujemy różnych rodzajów chleba i przygotujemy własne, domowe masło. Dowiemy się także jak wygląda życie piekarki. Na warsztaty zaprasza Agnieszka Sendor, kuratorka sekcji Smak w Kraków Story.

 

Warsztaty poprowadzi bowiem Aleksandra Krzemińska, szefowa piekarni rzemieślniczej Świeżo Upieczona. Podczas spotkania przybliży nam swoją inspirującą historię, opowie o różnych rodzajach mąki, charakterystyce procesów produkcji, wartościach odżywczych różnych chlebów i różnicach pomiędzy pieczywem rzemieślniczym a tym, które powstaje przemysłowo.

Amatorzy pieczywa i domowi piekarze będą mogli także własnoręcznie przygotować masło oraz spróbować wegetariańskich kanapek z produktami dostępnymi w Kraków Story. Na stole pojawią się miody z Pasieki Morawskich oraz powidła z tłoczni Maurera.

Każdy z uczestników, w ramach upominku, otrzyma chleb, słoiczek miodu, kupon zniżkowy do Świeżo Upieczonej oraz zakwas. Chlebowe warsztaty ze Świeżo Upieczoną odbędą się 19 listopada, w godz. 10.30-12.00. Bilety, w cenie 10 zł, dostępne będą w Kraków Story (pl. Wszystkich Świętych 2) od 7 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

Na chlebowe warsztaty zaprasza Agnieszka Sendor, kuratorka sekcji Smak w Kraków Story. A na wszystkie wydarzenia do Kraków Story zapraszają miasto Kraków i Kraków5020.

——
Kraków5020 jest miejską spółką powołaną przez Radę Miasta Krakowa, która zajmuje się budowaniem i zarządzaniem wizerunkiem miasta oraz jego promocją we współpracy z licznymi partnerami. Głównym zadaniem jest wzmacnianie marki Krakowa jako nowoczesnej europejskiej metropolii, atrakcyjnej, otwartej i tolerancyjnej; miasta światowego dziedzictwa kulturowego i prężnego ośrodka akademickiego. Spółka odpowiada m.in. za: Centrum Kongresowe ICE Kraków i zlokalizowane w nim studio hybrydowe, miejską platformę VOD PLAY KRAKÓW, projekty: Kraków Network i Power of 4, cykl ICE Classic i Dzień dobry ICE Kraków, Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego oraz Oficjalną Sieć Informacji Miejskiej InfoKraków.