Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu po raz pierwszy zagra w Krakowie! W grudniowej odsłonie ICE Classic usłyszymy utwory Chopina, Ravela, Liszta i Rameau.

 

 

ICE Classic jest serią koncertów muzyki klasycznej odbywających się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Krakowska publiczność pokochała ten cykl za znakomity dobór artystów i repertuaru oraz doskonałą realizację koncertów. Już 13 grudnia odbędzie się jego kolejna odsłona.

Seria koncertów stawia Kraków na równi z najważniejszymi scenami muzycznymi Europy, prezentując najznamienitszych artystów muzyki klasycznej. Dzięki różnorodnemu doborowi artystów melomani mają możliwość lepiej poznać świat muzyki instrumentalnej, symfonicznej, dawnej czy operowej. Tym razem w nowoczesnych wnętrzach ICE Kraków ugościmy artystę, którego wielu odbiorcom nie trzeba przedstawiać – Bruce’a Liu.

 

ICE CLASSIC – BRUCE LIU

W tym roku 13 grudnia w ramach koncertów ICE Classic będziemy mieli przyjemność gościć zwycięzcę XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Bruce’a Liu. To wyjątkowe wydarzenie w historii Krakowa, będzie to bowiem pierwszy występ pianisty w stolicy Małopolski. Bruce Liu, który jednogłośnie został wyłoniony jako zwycięzca prestiżowego Konkursu Chopinowskiego, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pianistów młodego pokolenia. Od czasu swojego niekwestionowanego sukcesu koncertuje w największych salach koncertowych na całym świecie. Podczas recitalu usłyszymy m.in. utwory zarejestrowane na najnowszej płycie artysty, która ukazała się 3 listopada. W programie znalazły się utwory Jeana-Philippe’a Rameau, Fryderyka Chopina, Maurice’a Ravela i Ferenca Liszta.

Przedsprzedaż biletów w aplikacji KBF:PLUS rusza już dziś. Sprzedaż od jutra na stronie KBF: BILETY i Eventim i w aplikacji.

Współorganizatorem koncertu jest Kraków5020.

ICE Classic – Bruce Liu

13.12.2023 r., 19.00

Centrum Kongresowe ICE Kraków

 

 Program koncertu:

Jean-Philippe Rameau

Les tendres plaintes
Les cyclopes
Menuets I oraz II (Nouvelles suites de pièces de clavecin)
Les sauvages
La poule
Gavotte et six doubles

Fryderyk Chopin

Wariacje op. 2 na temat Là ci darem la mano z opery Don Giovanni W.A. Mozarta

***

Maurice Ravel

Miroirs

  1. Noctuelles
    II. Oiseaux tristes
    III. Une barque sur l’océan
    IV. Alborada del grazioso
    V. La vallée des cloches

Ferenc Liszt

Réminiscences de Don Juan