Już w sobotę 13 maja w Kraków Story kolejne spotkanie z cyklu Bohater Story. Warsztaty w Pawilonie Wyspiańskiego poprowadzi Pola Zag, z wykształcenia architektka wnętrz, a przy tym pasjonatka wyjątkowej biżuterii. Będzie to okazja do stworzenia biżuterii z materiałów recyklingowych. Spotkanie odbędzie się 13 maja w Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego w godz. 15.00-17.00. Bilety w cenie 15 zł dostępne w Kraków Story od 5 maja 2023 r.

Wszystko zaczęło się od lampy, a właściwie z materiałów pozostałych z jej wykonania, z których Pola, mieszkająca od lat w Krakowie architektka wnętrz i pasjonatka designu, zrobiła dla siebie pierwszą bransoletę. Spodobała się ona znajomym, Ci opowiedzieli swoim znajomym i tak od słowa do słowa, od bransoletki do bransoletki narodziła się marka Pola Zag. Pola wykonuje ręcznie niezwykłą, niebanalną biżuterię, często nawiązującą w formach do jej architektonicznych zainteresowań, czasami minimalistyczną a czasami znów pełną życia i inteligentne bawiącą się nawiązaniami do form organicznych. Jej dzieła są rozchwytywane, regularnie goszczą w najważniejszych modowych pismach i mediach, a sama Pola tymczasem, jak mówi, jest po prostu szczęśliwa.

Sama nosiłam biżuterię. Denerwowało mnie to, że wszędzie w sklepach jest to samo. Że biżuteria z sieciówek, która jest dość ciekawa, bardzo szybko się niszczy. A reszta jest bardzo droga lub nieciekawa estetycznie. Ale w sumie zaczęło się z przypadku. W końcu studiowałam architekturę wnętrz i to była moja pasja! – podkreśla Pola Zag. Wszystkie elementy projektowane przez Polę tworzone są ręcznie z mosiądzu i stali nierdzewnej.  Biżuteria podczas warsztatów będzie tworzona z recyclingowych materiałów pochodzących z jej pracowni.

 

Bohater Story: Pola Zag
13 maja 2023, godz. 15.00-17.00
Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego
Bilety z cenie 15 zł dostępne w Kraków Story od 5 maja, od godz. 10.00. Liczba miejsc ograniczona.