Nadszedł czas na majową Po\wolną Sobotę. Spotykamy się 20 maja w Pałacu Potockich, aby razem spędzić dzień pełen powolności i dbania o siebie. Aga Kozak porozmawia z naszymi Gośćmi o obserwacji ptaków, czekoladzie i intuicji. Tradycyjnie zrelaksujemy się także podczas warsztatów. Będzie po\wolna pobudka z Gimnastyką Słowiańską oraz po\relaks z “Rozluźniankami”. Nie zabraknie także kawy i pysznych przekąsek. Przyjdź, dowiedz się czegoś nowego i spędź czas ze wspaniałymi ludźmi! Organizatorem wydarzenia jest Kraków5020, a partnerem KBF. Informacje o wejściówkach podamy wkrótce – śledź nasze media społecznościowe.

Dzień rozpoczynamy o 9:00 praktyką gimnastyki słowiańskiej z Sylwią Henslok. Gimnastyka słowiańska według tradycji białoruskiej to holistyczna praca z ciałem. Podczas wykonywania 27 ćwiczeń dedykowanych tylko kobietom ustabilizujemy głowę i ciało, wyprostujemy sylwetkę i wzmocnimy kręgosłup, pośladki, uda, stawy i ściągniemy barki. Słowem – wzmocnimy właściwie całe ciało i poprawimy czucie głębokie, czyli “świadomość ciała”. Uruchomimy intuicję i poczujemy jak nasze ciało staje się źródłem naszej mocy i mądrości.

O 11:00, przy po\rannej kawie, porozmawiamy o ptakach! Spotkanie z autorem – Maciejem Zdziarskim i fotografem – Maksymilianem Dobroczyńskim, skupione będzie wokół książki “Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia”. To wyjątkowa książka, w której Maciej Zdziarski, dziennikarz i początkujący ptasiarz, rozmawia z polskimi birdwatcherami, czyli osobami pasjonującymi się obserwacją ptaków. Opowiadają o swojej niecodziennej pasji oraz o tym, jak zmieniła ona ich życie i co cenią w niej najbardziej. Maciej Zdziarski prowadzi nas przez ten świat, opowiadając o różnych gatunkach ptaków, o ludziach, którzy je obserwują i o radości jaką przynosi im ta pasja. Podczas Po\wolnej Soboty zainspirujemy się tymi opowieściami. Kto wie? Może zachęci nas do rozpoczęcia własnej przygody z obserwacją ptaków.

Po\wolne popołudnie o 14:00 znowu będzie słodkie! Porozmawiamy o czekoladzie z krakowskim cukiernikiem – Konradem Totą i szefem kuchni – Michałem Cienkim. Czy naprawdę wszyscy ją kochają? Czym właściwie jest? Jak ją traktować, żeby oddała to, co w niej najlepsze? Czego na pewno z nią nie robić? Jak na nas wpływa: czy faktycznie poprawia humor i jest afrodyzjakiem? Na te pytania odpowie dwójka osób, które o czekoladzie wiedzą wszystko. Podczas rozmowy dowiemy się także jak powstają cudowne i przepiękne czekoladowe cuda: pomadki, praliny, ciasta i desery!

Podczas ostatniego panelu dyskusyjnego o 17:00 porozmawiamy z Matyldą Gerber – naukowczynią i saksofonistką, autorką książki “Intuicja. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu”. Po\wolna rozmowa będzie o wszystkim, co warto wiedzieć na temat intuicji, a także o sposobach jej wykorzystania. Czy intuicja jest “szóstym zmysłem”, czy jednak czymś co możemy zbadać i nad czym możemy pracować? Aga Kozak porozmawia z naszą Gościnią, która udowadnia, że intuicję zdecydowanie można badać. O jej wielowymiarowości, o tym kiedy podpowiada trafnie, a kiedy prowadzi na manowce i o tym od czego zależy. Razem poznamy ogromny potencjał intuicji i spróbujemy zintegrować tę wiedzę z własnym życiem.

Po\wolną Sobotę zamykamy po\relaksem o 19:00 warsztatami z trenerką personalną, instruktorką fitness i tańca, providerka TRE® i akupunkturzystką – Anką Hostyńską. Razem zrelaksujemy się przy “rozluźniankach”, bo tak swoje autorskie zajęcia nazywa nasza prowadząca. Będziemy uczyć się jak poprzez ruch ciała zmniejszyć pobudzenie w układzie nerwowym, jak poczuć swoje ciało i się w nim osadzić. Podczas zajęć rozluźnimy się poprzez ćwiczenia rozciągające, rozluźniające, aktywujące nerwy czaszkowe oraz poprzez ruch do muzyki. Poznamy narzędzia pracy z ciałem pozwalające radzić sobie ze stresem dnia codziennego, pomagające zrzucić napięcie po całym dniu/tygodniu pracy oraz ułatwiające wyrażanie siebie.

Kuratorką Po\wolnej Soboty jest Aga Kozak, nauczycielka dobrego życia, mentorka, dziennikarka, trenerka rozwoju osobistego. Informacja odnośnie wejściówek już wkrótce! Wejście na Po\wolną Pobudkę i Po\relaks od ulicy Brackiej 2 (domofon nr 5, KBF). Na oba warsztaty zapewniamy matę i sprzęt do ćwiczeń. Polecamy wygodny strój, w którym możesz uczestniczyć w każdym paśmie programu.
Regulamin wydarzenia:
https://k5020.pl/wp-content/uploads/2023/03/Powolna-Sobota_REGULAMIN.pdf
Organizatorem wydarzenia jest Kraków5020, a partnerem KBF.