Sztuka dostępna dla szerokiego grona publiczności – niezależnie od zasobności portfela, a przy tym okazja do odkrycia nowych artystów na rynku i przyjrzenia się nowym trendom artystycznym. Każdy znajdzie coś dla siebie. A może zakupi dzieło, które za kilka lat okaże się poszukiwanym unikatem wybitnego artysty?

W weekend 12–13 listopada 2022 r. odbędzie się piąta edycja targów artystów i dizajnerów – wydarzenia skierowanego do twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy talentów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nawiązaniem współpracy z młodymi artystami i projektantami grafiki, w tym wydawców, architektów, przedstawicieli biznesu oraz branż kreatywnych. Targi będą okazją do spotkania autorów, rozmowy z nimi, zakupu niebanalnych i wyselekcjonowanych przez specjalistów prac – bez prowizji, prosto od twórców.

Tegoroczna 5. edycja targów odbędzie się w weekend 12–13 listopada w godzinach 11.00–18.00 stacjonarnie (Pałac Ogińskich i Potulickich w Krakowie przy ul. Józefa Piłsudskiego 4) oraz online na stronie www.nowkasztuka.com do 30.11.2022 r. Wychodząc naprzeciw nowoczesnym technologiom i trendom konsumenckim podczas Nówki Sztuki umożliwiamy zakup cyfrowych tokenów NFT wybranych dzieł sztuki wystawianych na targach.

W czasie Targów odbędzie się też konkurs o nagrodę w wysokości 10000 złotych ufundowaną przez Fundację State of Poland. W ramach konkursu wyłoniona zostanie najciekawsza osobowość w zakresie sztuk wizualnych. Nagroda stanowić będzie dotację na rozwój własnej kariery artystycznej.

Targi Nówka Sztuka to połączenie części wystawienniczej z programem edukacyjnym – wykładami, panelami dyskusyjnymi, przeglądem portfolio i konsultacjami z cenionymi przedstawicielami środowiska twórczego, które mają na celu wsparcie młodych artystów na początku ich kariery.
Program spotkań: https://nowkasztuka.com/program/

Malarstwo, grafika, plakat, ilustracja, fotografia, książka, rzeźba, dizajn, a nawet sztuka tatuażu. Nówka Sztuka to możliwość przyjrzenia się temu, co w polskiej sztuce nowe, ciekawe i niebanalne, a także okazja do stworzenia lub powiększenia swojej domowej kolekcji lub zakupu niepowtarzalnego prezentu np. przed nadchodzącymi Świętami.

Dodatkowo ogłaszamy konkurs młodej Nówki Sztuki dla studentów kierunków artystycznych. Celem Konkursu jest wyłonienie studentów lub grup studenckich i promocyjnego udziału w Targach artystów i dizajnerów Nówka Sztuka 5.0
-> https://nowkasztuka.com/konkurs-studencki/

Wydarzenie powstało z oddolnej inicjatywy sektora kreatywnego i twórczego środowiska akademickiego z całej Polski. Nówka Sztuka od początku swojego istnienia jest realizowana w ramach miejskiego festiwalu „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”, organizowanego przez Wydział Kultury UMK pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Nieprzypadkowo też odbywa się raz w roku w Krakowie – mieście, którego wyjątkowość bez wątpienia wiąże się z jego artystycznym charakterem i twórczą energią; od pokoleń ostoję artystów, mieści wiele wpływowych instytucji oraz jest miejscem znaczących wydarzeń kulturalnych, które przyciągają ludzi z kraju i świata.

Organizator:
Fundacja Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie: www.fundacjaws.up.krakow.pl
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Partnerzy:
Kraków5020
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Fundacja State of Poland
Litograf Studio
SmartVerum
Hygge

Projekt zrealizowany przy udziale Gminy Miejskiej Kraków w ramach wydarzenia :sztuka do rzeczy – design w Krakowie”

Projekt jest częścią Open Eyes Art Festival

Partnerzy medialni:
Radio Kraków
JazzKultura