Odwiedź warsztat św. Mikołaja w ICE Kraków!
Centrum Kongresowe ICE Kraków
17 grudnia 2022, 10.00-16.00

Czy chcielibyście zajrzeć do warsztatu św. Mikołaja i zobaczyć, jak powstają cuda, które znajdujemy pod choinką? Boże Narodzenie to magiczny czas w roku, podczas którego wszystko jest możliwe!

Tuż przed świętami, 17 grudnia od godziny 10.00 do 16.00, w Centrum Kongresowym ICE Kraków nadarzy się wyjątkowa okazja, by wcielić się w jednego z pomocników św. Mikołaja, którzy tworzą cuda z drewna, włóczki, materiału czy węzy pszczelej! Fabryka Prezentów to wydarzenie skierowane do dzieci i rodzin, organizowane w ramach projektu Kids in Kraków z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Podczas serii warsztatów najmłodsi sami wykonają świąteczne prezenty. Nie zabraknie też okazji do poszukiwania, odkrywania i utrwalania lokalnych tradycji oraz poszerzania wiedzy o kulturze małej ojczyzny.
Na każdy z warsztatów obowiązują bilety: 10 zł za uczestnika (dziecko).
Bilety dostępne będą na kbfbilety.krakow.pl od 6 grudnia 2022, godz. 12.00.

Co znajdziemy w programie?

Magia Świąt – Wianki Bożonarodzeniowe
godz. 10.30 i 12.30
Podczas spotkania warsztatowego najmłodsi pod okiem instruktora stworzą wianki bożonarodzeniowe. Na początku zajęć dzieci zapoznają się z materiałem pochodzenia roślinnego, a następnie z techniką tworzenia wianków.
Prowadzenie: Just in Nature – Warsztaty dla Dzieci – Mali Ogrodnicy.
Wiek: 4+.

Święta, święta (użyteczne śmieci)
godz. 10.00, 12.00 i 14.00
W okresie przedświątecznym jesteśmy zalewani milionami ofert tandetnych ozdób choinkowych. Czy naprawdę tradycją były „tony” plastiku na naszych choinkach? Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się: jakie są tradycje świąteczne, jak wykonać ekologiczne ozdoby choinkowe, jak wykonać ozdoby ze starych przedmiotów, czym jest upcycling.
Prowadzenie: Eko-Chatka.
Wiek: 3-10 lat.

Naturalne świece
godz. 10.30, 12.30, 14.30
W ramach warsztatów, każde dziecko wykonuję świeczkę z węzy pszczelej (zawijana), opakowuje ją oraz ozdabia korzystając z dziecięcej kreatywności. Ładnie zapakowany prezent dla siebie lub dla bliskiej osoby zabiera ze sobą do domu.
Prowadzenie: Akademia Pszczelarza.
Wiek: 4-10 lat.

Makramowe ozdoby na choinkę
godz. 10.00, 12.00 i 14.00
Proste i efektowne ozdoby z bawełnianego sznurka z wykorzystaniem lasek cynamonu, gwiazdek anyżu i drewna.
Prowadzenie: Fabryka Ekodzieła.
Wiek: 7-10 lat.

Fotografia ulotnych chwil
godz. 11.00
W czasie warsztatów dzieci stworzą piękne, drewniane aparaty fotograficzne. Dzięki nim, będzie można utrwalać nie tylko świąteczne chwile, ale także zachować wspomnienia i emocje. Wykonane aparatami zdjęcia istnieć będą jedynie przez ułamek sekundy, jednak uchwycone wspomnienia, pozostaną na długo w przestrzeni dziecięcej wyobraźni.
Prowadzenie: Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski – twórcy INSPIRO.
Wiek: 5-8 lat.

Serdecznie zapraszamy do Centrum Kongresowego ICE Kraków 17 grudnia na świąteczne warsztaty Fabryki Prezentów!
Organizator: KBF – operator marki Kids in Kraków.
Współorganizator: Kraków5020 – operator Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

– – –
KBF jest gminną instytucją kultury, która od ponad dwudziestu lat nieprzerwanie działa na rzecz rozwoju przemysłów kreatywnych, turystyki kulturalnej, branży spotkań i przemysłów czasu wolnego. Główne obszary działalności KBF to: literatura, film, muzyka, sztuki wizualne, turystyka, inicjatywy lokalne i edukacja.
Instytucja zajmuje się organizacją i promocją imprez kulturalnych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym, takich jak: Misteria Paschalia, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwal Conrada, Wianki i wiele innych rozpoznawalnych marek. KBF jest również współgospodarzem Pałacu Potockich, wydawcą czasopism i operatorem programów Kraków Culture, Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Krakow Film Commission.

Kraków5020 jest miejską spółką powołaną przez Radę Miasta Krakowa, która zajmuje się budowaniem i zarządzaniem wizerunkiem miasta oraz jego promocją we współpracy z licznymi partnerami. Głównym zadaniem jest wzmacnianie marki Krakowa jako nowoczesnej europejskiej metropolii, atrakcyjnej, otwartej i tolerancyjnej; miasta światowego dziedzictwa kulturowego i prężnego ośrodka akademickiego.
Nazwa Kraków5020 nawiązuje do usytuowania miasta, które znajduje się w punkcie przecięcia równoleżnika 50ºN z południkiem 20ºE. Współrzędne biznesu i nowa gościnność to hasła, które przyświecają idei rozwoju miasta Krakowa w sferach gospodarki, innowacji, nauki i kultury.
Spółka odpowiada m.in. za: Centrum Kongresowe ICE Kraków i zlokalizowane w nim studio hybrydowe, miejską platformę VOD PLAY KRAKÓW, PLAY KRAKÓW NEWS, projekty: Kraków Network i Power of 4, cykl ICE Classic i Dzień Dobry ICE Kraków, concept store w Pawilonie Wyspiańskiego oraz Oficjalną Sieć Informacji Miejskiej InfoKraków.