Już 12 listopada zapraszamy do Pałacu Potockich na drugi sezon, tego cieszącego się niezwykłą popularnością cyklu. Spotykamy się w samym centrum Krakowa aby razem spędzić sobotę – pobyć, pooddychać, poznać się i zainspirować do nowych działań, dowiedzieć się więcej w pięknych wnętrzach pałacu – łączącego w sobie 500-letnią historię z nowoczesnością. Każde spotkanie z cyklu Po\wolna Sobota koncentruje się wokół dobrego życia, uważności, lokalnego potencjału twórczego, filozofii odpoczywania w duchu współczesnej powolności.

Program Po\wolnej Soboty:
• 9:00 Po\wolna pobudka z Moniką Michno (Szkoła Jogi Yoga-ta by Agata Rozkocha):
Czym jest „Ogień jogi”?
Żarliwość naszej praktyki jogi pozwala przepalić słabości w ciele i zmienić perspektywę.
Tapas, czyli „żarliwa praktyka”, to nie tylko próba przyjrzenia się temu, do czego się przywiązujemy i na co reagujemy awersją. To także rodzaj medytacji w ruchu – spotkania ciała i umysłu. Czasami z poczuciem poruszenia, a czasami odpuszczenia. Na naszym sobotnim spotkaniu, spróbujemy wzniecić ogień praktyką jogi według metody B.K.S. Iyengara. Będzie gorąco.

• 11:00 Po\ranna kawa z Darią Latałą (JeDynie), Martą Tarką (Przetwórnia) i Adamem Kalinowskim (Zakwasownia)
Przetwory! o tym czy i jak zamykać lato, wspomnienia i dobre emocje w słoikach, opowiedzą pasjonaci wekowania, zdrowia i smaku.

• 14:00 Po\wolne popołudnie z Jakubem Pietrynką (JMP Artisan Perfumes)
Poszukamy odpowiedzi na pytania: czym są nuty bazy, serca i głowy? Jak działa nasz nos? Dlaczego lubimy te zapachy, które lubimy? Jak wygląda warsztat twórcy zapachów? Czyli rozmowa o tym jak zapachy wodzą nas za nos.

• 17:00 P\wolna rozmowa z Agnieszką Sendor (Pstrąg Ojcowski), Jackiem Szklarkiem (Winniczek) i Mateuszem Suligą (Hotel H15 Luxury Palace)
11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości i … rogala świętomarcińskiego, to również święto gęsiny. O polskiej tradycji hodowania i przyrządzania gęsi porozmawiamy z jednym z inicjatorów akcji – Jackiem Szklarkiem, znawczynią małopolskich kulinariów Agnieszką Sendor i – przygotowującym gęsinę na św. Marcina – Mateuszem Suligą, szefem kuchni z H15 Luxury Palace.

• 19:00 Po\relaks z Barbarą Wierzbanowską (Pracownia Zabłocie)
Warsztaty: Zrób sobie lampę!
Kreatywne warsztaty ze szkołą Wyobraź sobie! Będziemy bez ograniczeń wyginać, ciąć, sklejać, miąć papier i inne tworzywa. Następnie zmontujemy to wszystko tak, aby powstał w pełni użytkowy przedmiot – lampa lub lampion własnego projektu. Poczuj twórczą gorączkę!

Kuratorką Po\wolnej Soboty jest Aga Kozak, nauczycielka dobrego życia, mentorka, dziennikarka, trenerka rozwoju osobistego. Na Po\wolną Pubudkę, zapewniamy matę i sprzęt do ćwiczeń. Polecamy wygodny strój, w którym możesz uczestniczyć w każdym paśmie programu. Lista miejsc na poszczególne pasma programu jest ograniczona.

Bezpłatne wejściówki będą do pobrania – osobno na każde pasmo – od 7 listopada, godz.12.00 na kbf: bilety. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc [zwłaszcza na Po\wolną pobudkę i po\relaks] jedna osoba może pobrać tylko jedną wejściówkę. Organizatorem Po\Wolnej Soboty jest Kraków5020, a partnerem jest KBF.

****
Kraków5020 jest miejską spółką powołaną przez Radę Miasta Krakowa, która zajmuje się budowaniem i zarządzaniem wizerunkiem miasta oraz jego promocją we współpracy z licznymi partnerami. Głównym zadaniem jest wzmacnianie marki Krakowa jako nowoczesnej europejskiej metropolii, atrakcyjnej, otwartej i tolerancyjnej; miasta światowego dziedzictwa kulturowego i prężnego ośrodka akademickiego.

Nazwa Kraków5020 nawiązuje do usytuowania miasta, które znajduje się w punkcie przecięcia równoleżnika 50ºN z południkiem 20ºE. Współrzędne biznesu i nowa gościnność to hasła, które przyświecają idei rozwoju miasta Krakowa w sferach gospodarki, innowacji, nauki i kultury. Spółka odpowiada m.in. za: Centrum Kongresowe ICE Kraków i zlokalizowane w nim studio hybrydowe, miejską platformę VOD PLAY KRAKÓW, PLAY KRAKÓW NEWS, projekty: Kraków Network i Power of 4, cykl ICE Classic i Dzień dobry ICE Kraków, concept store w Pawilonie Wyspiańskiego oraz Oficjalną Sieć Informacji Miejskiej InfoKraków.