Jak pachniałby Kraków, gdyby zamknąć go w butelce? 2 kwietnia o godz. 15:00 w Pawilonie Wyspiańskiego, zapraszamy na spotkanie z jednym z Bohaterów Kraków Story – Jakubem Pietrynką, niezależnym polskim perfumiarzem, założycielem i nosem marki JMP Artisan Perfumes. Porozmawiamy o stworzonym przez niego zapachu Krakowa oraz dowiemy się w jaki sposób zapachy bluszczu, skóry, trawy i wodnych nut budują historię o Krakowie

Do rozmowy zachęcają słowa Jakuba na temat powstawania premierowego zapachu “Kraków”: “Jako absolwent turystyki i rekreacji, fan pieszych wędrówek – rozpoczynam swoją przygodę w sercu Krakowa przy Wawelu (tam rośnie bluszcz, który jest fundamentem nuty głowy). Jak większość turystów podczas zwiedzania miasta przemieściłem się w stronę Kazimierza gdzie trwa niedzielny kiermasz. Moją uwagę przykuły stare, hipisowskie, skórzane torby, które w mojej ocenie pachną nostalgicznie. Po nieco dłuższym spacerze przez ul. Krakowską, Grodzką, Rynek, kolejnym punktem wędrówki jest marsz wokół Błoń (nuty zielone, trawa itd). Na koniec spaceru powracam nad Wisłę, gdzie na barce popijam kawę i rozkoszuje się nutami wodnymi.”

Jakub Pietrynka

Niezależny polski perfumiarz, założyciel i nos marki JMP Artisan Perfumes. Zapachami interesował się od dzieciństwa. Ich odkrywanie towarzyszy mu przez całe życie. Ukoronowaniem tej olfaktorycznej podróży jest stworzenie własnych perfum, odzwierciedlających jego upodobania oraz pasje życiowe.

Z wykształcenia magister turystyki, prywatnie miłośnik wędrówek i świata natury. Zwolennik klasycznego stylu w modzie. Fan kina typu noir i literatury biograficznej. Entuzjasta szeroko rozumianej muzyki rockowej. Prywatnie mąż i ojciec.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Do zobaczenia w Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych 2 o godz. 15:00, 2 kwietnia.

Na wszystkie wydarzenia do Kraków Story zapraszają miasto Kraków i Kraków5020.