Przed nami kolejna Po\wolna Sobota! 18 lutego spotkamy się jak zwykle w Pałacu Potockich, aby razem spędzić piękny, po\wolny czas. Porozmawiamy o inteligencji erotycznej Esther Perel, roślinnej rewolucji w naszych dietach oraz o tym, po co nam tarot. Oprócz tego nie zabraknie po\wolna pobudka z jogą i wieczorny po\relaks z medytacją. Organizatorem wydarzenia jest Kraków5020, a partnerem KBF.

Po\wolną sobotę rozpoczniemy od tradycyjnej po\wolnej pobudki, czyli sesji jogi, którą od godz. 9.00 poprowadzi Justyna Naborczyk. Tematem zajęć będzie SANTOSA, czyli zadowolenie i radość! Umiejętność bycia “tu i teraz”, akceptacji tego co mamy, cieszenia się codziennością oraz zachwyt płynący z koncentracji na bieżącej chwili. To wszystko leży u podstaw zadowolenia. Sekwencja dynamicznych asan poruszy energię w ciele i wyzwoli ciepło, trochę na przekór zewnętrznej, wciąż zimowej, aurze. Pozwolimy sobie na ruch, oddech, swobodę, uśmiech.

Po\ranną kawę, na którą zapraszamy na godz. 11.00, spędzimy z tematem inteligencji erotycznej. Esther Perel to uznana psychoterapeutka, autorka bestsellerów „New York Timesa”, podkasterka. Jej słynne wykłady TED osiągnęły ponad 30 milionów wyświetleń, a bestsellerowe książki – „Kocha, lubi, zdradza” oraz „Inteligencja erotyczna” – zostały przetłumaczone na prawie 30 języków. W Polsce właśnie ukazuje wznowienie kultowej “Inteligencji erotycznej” – książki, która zachęca, inspiruje i uczy pielęgnowania bliskości i intymności w związku, również w przypadku kryzysu.  O książce, ale też o psychoterapii par czy wyzwaniach stojących aktualnie przed związkami i osobami singielskimi poszukującymi spełnienia i miłości,  Aga Kozak porozmawia z jej tłumaczką, psychoterapeutką Magdaleną Zielińską oraz Pauliną Lasak-Ponikło, psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką.

Po południu zajmiemy się natomiast… rewolucją. Wszystko dlatego, że styczniu zaskoczyła nas wiadomość: Kraków zajął pierwsze miejsce w rankingu europejskich miast z najbardziej atrakcyjną cenowo ofertą wegańskich restauracji. Czy to możliwe, że stolica Małopolski to naprawdę miasto roślinnej rewolucji? Porozmawiamy o tym już o godz. 14.00 z ludźmi, którzy tę rewolucję zaczynali, a także tymi, którzy tworzą ją dziś: Igą Urbańską z Roślinnego, Joanną Berezą z Raw Nest, Bartkiem Koziną i Martą Hausner z K-Udon i Karma Coffe Roasters oraz z Pawłem Gnatowskim z Youmiko.

Z kolei podczas po\wolnej rozmowy, o 17:00, spojrzymy w karty i poszukamy odpowiedzi na pytanie: co nam mówi tarot? W Warszawie pojawiły się w znanych i lubianych kawiarniach stoliki, w których tarota stawia min. filozofka polityki. Z podpowiedzi kart korzystał chociażby prezydent Francji, Francois Mitterand, podejmując najważniejsze dla kraju decyzje. Talie tarota na tyle fascynowały Salvadora Dalego, że stworzył swoją własną. Na czym polega ten system, korzystający choćby z archetypów czy pracy psychologicznej? O tym co i jak mówią nam karty porozmawiamy z religioznawczynią – Małgorzatą Alicją Biały, nauczycielką tarota i rozwoju osobistego – Samią ze szkoły Escuela Mandragora oraz Dorotą Majkowską-Szajer, adiunktką, etnolożką, antropolożką kultury i autorką książek z Muzeum Etnograficznego.

Kończymy, jak zawsze, po\relaksem o 19:00. Czeka na nas łagodna praktyka vin yin jogi skupiona na obszarze klatki piersiowej zakończona medytacją metta, czyli medytacją Miłującej Dobroci. Poszukamy przestrzeni dla serca i w sercu, otaczając się muzyką, zapachami i łagodnością. Zapraszamy na praktykę opartą na życzliwości i miłości. Do siebie i do świata. Zajęcia poprowadzi, certyfikowana nauczycielka jogi i medytacji oraz trenerka oddechu, Dorota Lipczyńska.

Kuratorką Po\wolnej Soboty jest Aga Kozak, nauczycielka dobrego życia, mentorka, dziennikarka, trenerka rozwoju osobistego.

Bezpłatne wejściówki będą do pobrania – osobno na każde pasmo – od 13 lutego, godz.12.00 na kbf: bilety. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc [zwłaszcza na po\wolną pobudkę i po\relaks] jedna osoba może pobrać tylko jedną wejściówkę. W przypadku, gdyby okazało się, że jednak nie możesz być z nami BARDZO PROSIMY o sygnał – lista oczekujących zwykle jest długa i natychmiast Twoja wejściówka trafi w czyjeś szczęśliwe ręce!

Organizatorem wydarzenia jest Kraków5020, a partnerem KBF.