Już 31 marca zapraszamy na Maraton Projektowania Gier Komputerowych Dla Uczniów Szkół Średnich HACKATHON WSEICRAFT 7.0  Campus organizowany przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Kraków5020 jest partnerem wydarzenia. 

O HACKATHONIE

Maratony tworzenia gier komputerowych zwane popularnie hackathonami od lat z powodzeniem organizowane są dla studentów i cieszą się ogromną popularnością. To nie tylko zabawa, to również prawdziwa szkoła programowania, kreatywności i pracy w zespole. Zapraszamy do wspólnej zabawy – to będzie szczęśliwa siódemka… 7 edycja! Widzimy się na CAMPUSIE WSEI KRAKÓW: 31.03-1.04.2023r.

Wydarzenie organizowane przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie ma charakter konkursu, w ramach którego zespoły w ciągu 24 godzin mają za zadanie zaprojektowanie gier komputerowych. Podczas tegorocznej edycji, uczestnicy będą pracować nad stworzeniem gier (na zadany w dniu eventu temat), które później oceniane są przez surowe, lecz sprawiedliwe grono jurorów. W gronie jurorów znalazł się m.in. Piotr Krochmal, Dyrektor ds. wdrożeń i rozwoju technologicznego miejskiej spółki Kraków 5020, a prywatnie m.in. fan gier video.

Aby wszyscy uczestnicy mieli równe szanse, każdy uczeń zgłoszony do konkursu przechodzi specjalne i nieodpłatne szkolenie z projektowania gier komputerowych. Nabyte podczas warsztatu umiejętności pozwalają uczniom rozwinąć skrzydła w programowaniu, otworzyć kreatywność i przygotować się do pracy w zespole! W tym roku widzimy się ze 150 uczniami ze szkół średnich z województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego.

NASZE CELE

  • rozwój zainteresowań i budowanie kompetencji informatycznych młodzieży
  • wspieranie zdolnych uczniów w rozwijaniu i poszerzaniu pasji informatycznych, kreatywności, innowacyjnych pomysłów
  • zachęcanie szkół do rozwijania zainteresowań i uzdolnień młodzieży
  • promocja wiedzy z zakresy tworzenia gier, grafiki komputerowej, animacji
  • networking, poznawanie przedstawicieli świata gier i grafiki – współpraca z najlepszymi w branży GameDev!

 

MIEJSCE I CZAS:
Campus WSEI, św. Filipa 17, 31-150 Kraków
31.03-1.04.2023r.

PARTNERZY:

Park technologiczny WSEI
Samorząd Studentów WSEI
Frozen District
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
Kraków5020 sp. Z o.o.

PATRONAT HONOROWY
Zarząd Główny Polskie Towarzystwo Badania Gier

PATRONAT MEDIALNY:

SPIDER’SWEB

PLAY KRAKÓW

Magazyn Programista

Comparic.pl

Perspektywy

DlaStudenta.pl

Crossweb

Agencja BetterGaming.

SOCIAL MEDIA:
www
FB
Linkedin
Instagram
YT