Podczas tegorocznej Bomby Megabitowej przyglądaliśmy się kwestiom klimatu i zrównoważonego rozwoju. Ponieważ są to tematy istotne również dla Kraków5020, nie mogło na festiwalu nas zabraknąć – i to nie tylko dlatego, że jego otwarcie odbywało się w Centrum Kongresowym ICE Kraków, którego operatorem jest spółka. Także dlatego, że wierzymy, że współpracując z różnymi środowiskami – artystami, naukowcami, przedsiębiorcami, aktywistami i publicystami możemy spojrzeć na problem z różnych perspektyw i zdefiniować związane z nimi wyzwania.

Nie bez powodu festiwal został zorganizowany w Krakowie. To nie tylko miasto Lema, ale miasto z wizją i przyszłością, miasto nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, nowatorskich idei i nowego podejścia do rozwoju. Miasto nowoczesne, odpowiedzialne, w którym liczy się głos specjalistów i ekspertów.

Celem Kraków5020 jest promowanie właśnie takiego wizerunku Krakowa, jako europejskiej metropolii, otwartej i tolerancyjnej na inne kultury i nowe idee, prężnego ośrodka akademickiego i prekursora nowych rozwiązań. Realizujemy te cele, łącząc przedstawicieli różnych branż, działając w ramach projektu Kraków Network, a szczególnie grupy Kraków Future Lab, angażującej członków projektu w dalszą wymianę wiedzy, doświadczeń i wdrażanie dobrych praktyk. Bliskie są nam też kwestie zrównoważonego rozwoju – polityka taka realizowana jest w Centrum Kongresowym ICE Kraków przy każdym organizowanym w obiekcie wydarzeniu.

Festiwal Przyszłości Bomba Megabitowa rozpoczęliśmy zrealizowanym przez Kraków5020 spotem inaugurującym kampanię „Kraków. Meet the innovation”. Kampania pokazuje nasze miasto jako miejsce przyjazne biznesowi i innowacjom i realizowana była w bliskiej współpracy ze środowiskiem startupowym i Fundacją OMGKRK. Plakaty tej kampanii uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć przed obiektem oraz na krakowskich Plantach. Spotkanie można zobaczyć tutaj: https://playkrakow.com/vods/vod.3738

Podczas zorganizowanego przez nas w ramach Bomby Megabitowej panelu dyskusyjnego skupialiśmy się na istotnych dla nas tematach, starając się znaleźć odpowiedzi na problemy klimatyczne. Naszymi gośćmi byli: Kasia Gola z WEARFITS; Dawid Pałka z Astranate, startupu, który tworzy widowiska będące alternatywą dla pokazów pirotechnicznych, bezpieczne, wolne od zagrożeń i zanieczyszczeń, przyjazne dla rodzin i zwierząt; Tomasz Krzyszkowski z Seedii, która tworzy produkty małej architektury miejskiej zasilane energią solarną (ławki, wiaty przystankowe czy stacje ładowania małej elektromobilności) oraz Robert Rybarz z Selectrinu, startupu pomagającego zoptymalizować zużycie i koszty energii w przedsiębiorstwach.