Stworzenie profesjonalnego, w pełni wyposażonego w sprzęt studia hybrydowego jest jednym z zadań, za które odpowiada spółka Kraków5020. Cała inwestycja będzie gotowa po wakacjach, ale już teraz zaczynają się testy funkcjonalności studia. Wszystko po to, by Centrum Kongresowe przyciągało nowych organizatorów eventów, którzy w postpandemicznej rzeczywistości stawiają na hybrydowy format wydarzeń.

Wszyscy powoli zapominamy o pandemii. Jednak nie możemy zapomnieć o fakcie, że jedną z branż, która w naszym kraju dotkliwie ucierpiała na wprowadzonych ograniczeniach w związku z COVID-19, jest branża MICE – przedstawicieli przemysłu spotkań i wydarzeń. Od momentu otwarcia ICE Kraków w 2014 roku, obiekt rocznie odwiedzało średnio ok. 250 000 osób i odbywało się w nim ponad 200 wydarzeń. Te liczby mają ogromne znaczenie, ponieważ wpływają na PKB Polski.

Wpływ przemysłu spotkań na ten wskaźnik przed pandemią szacowany był na poziomie 1,5%, co jest równe około 35 miliardom złotych – pokazują to badania przeprowadzone przez Celuch Consulting wraz z partnerami. W przyciągnięciu nowych klientów do obiektów takich jak Centrum Kongresowe ICE Kraków może pomóc otworzenie się obiektu na nowe funkcjonalności. To odpowiedź na wyzwania branży MICE.

– Podczas pandemii testowaliśmy studio hybrydowe, które zaaranżowaliśmy w przestrzeniach ICE Kraków. Korzystali z niego niemal wszyscy organizatorzy, którzy zamiast odwoływać swoje wydarzenia, postawili na ich realizację w trybie zdalnym. Z rozmów z przedstawicielami branży MICE wynikało, że studio hybrydowe, na które może sobie pozwolić obiekt eventowy, to przyszłość wydarzeń – tłumaczy Izabela Błaszczyk, prezeska Kraków5020.

Spółka Kraków5020, której celem jest dbanie o wizerunek miasta jako najlepszej destynacji biznesowej, zajmuje się również realizacją zadań m.in. z zakresu działalności konferencyjnej i kongresowej, wydawniczej, produkcji, postprodukcji. Dlatego jednym z jej zadań jest właśnie realizacja studia hybrydowego.

Tego typu studia w obiektach są nowym postpandemicznym standardem, wdrażanym obecnie na całym świecie – działanie to jest zgodne z rekomendacją globalnej organizacji zrzeszającej podmioty z branży spotkań Stowarzyszenia ICCA (International Congress and Convention Association). Posiadanie własnego studia wpłynie na wzrost konkurencyjności na rynku oraz da Krakowowi możliwość plasowania się wśród najważniejszych podmiotów na rynku MICE w Europie.

Studio hybrydowe będzie wyposażone w profesjonalny sprzęt, który umożliwi realizację wydarzeń w trybie hybrydowym. Studio, które mieści się w sali S5, pozwoli również na nagrywanie nowych materiałów na miejską platformę VOD PLAY KRAKÓW, umożliwi sprawną realizację materiałów, w tym postprodukcję i montaż. Po wakacjach wynajem studia znajdzie się w stałej ofercie przesyłanej klientom Centrum Kongresowego ICE Kraków. Część będzie wykorzystywana przez redakcję PLAY KRAKÓW NEWS.
– W ten sposób przenieśliśmy całą realizację z zaaranżowanego w przestrzeniach komercyjnych ICE Kraków programu. Teraz będziemy mogli udostępnić wynajmującym pomieszczenie, które do tej pory zajmowała redakcja – podsumowuje Izabela Błaszczyk, prezeska Kraków5020.

Aktualności