12 grudnia o godz. 18:00 odbędzie się premiera nowej odsłony programu, którego celem jest nieszablonowa promocja miasta Krakowa. Na platformie multimedialnej PLAY KRAKÓW pojawi się program Hello Kraków, produkowany przez miejską spółkę Kraków5020. Żyjemy tym miastem dla Ciebie – to hasło kampanii towarzyszącej startowi.

12 grudnia w Krakowie odbędzie się premiera nowej i docelowej odsłony projektu multimedialnego miasta Krakowa Hello Kraków. Programowi internetowemu towarzyszyć będzie kampania w mieście i internecie. Wezmą w niej udział dziennikarze i prowadzący znani do tej pory z wcześniejszej odsłony projektu (PLAY KRAKÓW NEWS).

Format Hello Kraków to konsekwentny rozwój projektu multimedialnego zapoczątkowanego przez platformę VOD Play Kraków, na której instytucje kultury mogły publikować swoje produkcje podczas pandemii COVID-19. Kiedy minęło zagrożenie epidemiczne, zespół wznowił prace nad projektem programu opowiadającego o mieście, promującego je oraz monitorującego życie miasta. Wybuch wojny w Ukrainie kolejny raz wymusił zmianę planów Spółki, więc ta postanowiła wykorzystać już zebrane zasoby i błyskawicznie otworzyła PLAY KRAKÓW NEWS – redakcję internetową, która informowała o sytuacji w Krakowie – również naszych gości z Ukrainy. W międzyczasie zespół pracował nad formatem docelowym, czyli Hello Kraków. Program będzie realizowany w nowoczesnym studio hybrydowym zlokalizowanym w Centrum Kongresowym ICE Kraków, którego operatorem jest Kraków5020.

– Studio jest gotowe, redakcja i zespół producencki są stałe, mamy doświadczenie i ciekawe plany. Wszystko to wnosimy do programu Hello Kraków – mówi Izabela Błaszczyk, prezeska zarządu Kraków5020. – Przygotowujemy go z myślą o mieszkańcach miasta, osobach, które je odwiedzają, robią tu interesy, ale również tych, które przyglądają mu się z daleka. W Hello Kraków będziemy prezentować inicjatywy lokalne, tradycje charakterystyczne dla naszego regionu, ale również nowoczesne oblicze miasta a także jego mieszkańców, z których warto być dumnym. Wszystko to wpisuje się w strategię Nowej Gościnności, która przyświeca promocyjnym działaniom miasta. – komentuje Izabela Błaszczyk.

Program będzie prowadzony w parach przez znanych już widzom, Annę Hebdę i Piotra Wojdyło i nowy duet prowadzących. W ramówce przewidziano również prezentację prognozy pogody. Hello Kraków emitowany będzie od poniedziałku do piątku, o godz. 18:00 na Platformie multimedialnej Play Kraków. W programie przewidziano różnorodne formy dziennikarskie oraz rozmowy w strefie salonu, scenę dla artystów i dynamiczną oprawę wizualną. Projektowi towarzyszą rozbudowane kanały satelitarne w Social Media: Facebook, Twitter, YouTube, Instagram i TikTok.

O Kraków 5020

Kraków5020 jest miejską spółką powołaną przez Radę Miasta Krakowa, która zajmuje się budowaniem i zarządzaniem wizerunkiem miasta oraz jego promocją we współpracy z licznymi partnerami. Głównym zadaniem jest wzmacnianie marki Krakowa jako nowoczesnej europejskiej metropolii, atrakcyjnej, otwartej i tolerancyjnej; miasta światowego dziedzictwa kulturowego i prężnego ośrodka akademickiego. Nazwa Kraków5020 nawiązuje do usytuowania miasta, które znajduje się w punkcie przecięcia równoleżnika 50ºN z południkiem 20ºE.