Zapraszamy na Bohater Story, czyli cykl spotkań odbywających się w Pawilonie Wyspiańskiego. Już 13 kwietnia o godz. 16:00 w Kraków Story odbędą się warsztaty z tworzenia biżuterii. Warsztaty prowadzone będą przez Katarzynę Łepecką, autorkę kulinarnego bloga Żrem.pl oraz twórczynię oryginalnej biżuterii pod szyldem Żrem na talerzach. Oprócz warsztatów w Pawilonie Wyspiańskiego odbędzie się kiermasz produktów od Żrem na talerzach.

 

Odłóżcie telefony, wstańcie od biurek i zróbcie z nami biskwitowe broszki. Już w czwartek czekamy na Was w Kraków Story z gliną i narzędziami, odczarujmy zaśnieżoną wiosnę! Wasze brochy wysuszymy, wypalimy a potem dostarczymy do Kraków Story. Każdy będzie mógł odebrać swoje dzieło. Czekamy na wszystkich fantastycznych ludzi, którzy nie lubią się nudzić i nie boją się zbrudzić – zachęca Katarzyna Łepecka.

Marka – językowa zagwozdka. Czy chodzi tu o nazwę miejscowości? Nie, na próżno szukać Żremu na mapach Małopolski. Może więc o kulinaria? Nasz krakowski językowy autorytet Michał Rusinek wnet wytłumaczyłby zapewne, że mamy do czynienia z bardzo kolokwialną formą powiedzenia „pożywiam się, korzystając z wybranych elementów zastawy stołowej”. Czyżbyśmy zbliżali się do sedna?

W pewnym sensie. Żrem na talerzach to twórcze i płynne przedłużenie działalności prowadzonego przez Katarzynę kulinarnego bloga Żrem.pl – gotowanie i kulinarna fotografia doprowadziły ją do ceramiki. Żrem na talerzach to rzemieślnicza, niewielka pracownia, w której powstają unikatowe wyroby. Każdy z projektów jest jedyny w swoim rodzaju – stworzony ręcznie i o własnym, niepowtarzalnym wzorze. Broszki nazwane kobiecymi imionami, ceramiczne piny: zwierzątka, kwiaty i przedmioty użytku codziennego, to tylko kilka przykładów dzieł z tej wyjątkowej pracowni.

Warsztaty są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Link do zapisów na warsztaty: https://tinyurl.com/z-gliny-tworzenie