Biżuteria to zasadniczo bezużyteczne przedmioty. Ot, małe kawałki metalu czy kamieni, z tajemniczych powodów tak przez ludzi cenione i upragnione… No właśnie, czy z tajemniczych? Z wielu wytworów ludzkich rąk to biżuteria właśnie opowiada najwięcej historii. Będziecie mieli okazję je poznać już 23 kwietnia w Pawilonie Wyspiańskiego podczas kolejnego spotkania w ramach „Bohater Story”.

 

 

 

W precyzyjnych cackach zawarte są emocje, fantazje, uczucia, całe kosmosy opowieści. To być może najbliższa magii rzecz jaką znamy. Doskonale wiedzą o tym twórcy pracowni TODORO. Dla nich tworzenie biżuterii jest polem do zderzania punktów widzenia, spotkań różnych wyobraźni. Zapraszają do współpracy projektantów, którzy swoją kreatywność i warsztat skupiają na jubilerstwie, ale też artystów z innych dziedzin sztuki, których pomysły wcielają w życie jubilerzy. Takie kooperacje potrafią przynieść niespodziewane rezultaty, często wskrzeszają iskrę innowacji i polotu. Dlatego drzwi pracowni Todoro są zawsze szeroko otwarte na eksperymenty.

Podobnie szeroko otwarte są drzwi Kraków Story, dlatego też 23 kwietnia Pawilon Wyspiańskiego gościć będzie kiermasz marki biżuteryjnej TODORO. Podczas kiermaszu swoją premierę będzie miała najnowsza kolekcja, czyli seria Yōkai. W języku japońskim to tajemnicza istota, coś nienazwanego i niezdefiniowanego. Yōkai stanowiły odpowiedź dawnych mieszkańców Japonii na objaśnianie nieznanych im zjawisk, elementów rzeczywistości, których nie rozumieli. Najnowsza kolekcja Yōkai przybiera wiele rozmaitych kształtów, każdy element wchodzący w skład kolekcji ma swój indywidualny charakter. Kamienie naturalne w magiczny sposób ożywiają pierścienie i naszyjniki.

 

 

Biżuteria TODORO powstaje głównie z surowców naturalnych, metali szlachetnych, minerałów. Ważna jest wysoka jakość materiałów i wykonania – to pozwala przedmiotom trwać w niezmienionej formie i przez lata snuć swoją opowieść. Produkcja w dużej mierze opiera się na obiegu zamkniętym, gdyż srebro i złoto są materiałami, które łatwo odzyskiwać i poddawać recyklingowi.

 

POP UP/ kiermasz marki biżuteryjnej TODORO
Kraków Story/Pawilon Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2
23.04, godz. 12:00 – 14:00, wstęp wolny