Ella Zubrowska i Antonina Kondrat: choć pozornie sporo je dzieli, nowocześnie barokowa biżuteria i „japońsko” minimalistyczne ubrania świetnie ze sobą korespondują. Już w najbliższą niedzielę 21 maja od godziny 12.00 w Kraków Story odbędzie się kolejne w ramach „Bohater Story”. Podczas kiermaszu w Pawilonie Wyspiańskiego swoje produkty zaprezentują dwie krakowskie artystki.

Ella założyła swoją markę w Paryżu w 2018 r., inspirowaną elementami historycznymi umieszczonymi we współczesnym kontekście. Ella, która swoją pracownię prowadzi w Krakowie, dorastała w rodzinie zajmującej się sztuką teatralną oraz konserwacją zabytków. Zawsze pasjonowały ją piękne obiekty, stworzone z gustem i niespotykaną dbałością o szczegóły. Kiedy postanowiła tworzyć swoją oryginalną biżuterię, kierowała się chęcią zachowania wyjątkowych antycznych technik i wykorzystania ich we współczesnej kreacji, przekształcając ponadczasowe formy zaczerpnięte z dzieł najwybitniejszych twórców do tworzenia swoich małych dzieł sztuki. Jej odważne wzory są kreowane dla kobiet i mężczyzn pragnących podkreślić swoją niezależność i odwagę. Biżuteria Elli jest całkowicie robiona ręcznie, wraz z obróbką i pozłacana 24 karatowym złotem.

Z kolei Antonina Kondrat, Krakowianka, absolwentka polonistyki na UJ i projektowania mody na SAPU od 2022 roku na bazie kroju kimono tworzy cały wachlarz ubrań: od ciepłych (naprawdę ciepłych!) płaszczy i kurtek zimowych, przez trencze i płaszcze przeciwdeszczowe po lekkie, jedwabne sukienki, żakiety i marynarki. Bez rozmiaru, bez płci i bez wieku. Wygodne i wyjątkowe. Zaprojektowane i uszyte w Krakowie.  Zgodnie z etymologią słowa kimono (kiru-zakładać mono-rzecz), Antonina dba o funkcjonalność i komfort noszenia swoich strojów – chce, żeby ubierały, ale nie przebierały, żeby robiły wrażenie, ale zarazem dawały noszącemu swobodę.  Markę charakteryzuje dbałość o detal, o jakość i komfort, a także unikatowość modeli, które powstają tylko w kilku egzemplarzach. W niedzielę zaprezentuje lekkie płaszcze, płaszcze przeciwdeszczowe, sukienki, a także zupełnie premierowo koszule.

POP UP/ kiermasz marek Antoniny Kondrat i Elli Zubrowskiej
Kraków Story/Pawilon Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2
21 maja, godz. 12:00 – 18:00, wstęp wolny